Syrah, 2018, Vin de Pays D´OC, Les Jamelles, Languedoc-Rousillon

If you have a craving for a spicy rich wine, Syrah is the best option. Ours has a syrupy consistency, smells and tastes of raspberries, black currant and vanilla. It is ideal for saucy dishes such as goulash or tagin.

The Languedoc region, bordered by the Mediterranean Sea, the Spanish borders and the Rhône River, is one of the most important wine-growing areas in France. 70 % of this region's wine production stays in the French market and it is not usually available abroad... What a pity! We believe you'll enjoy the opportunity to try this exquisite Syrah-till the last sip.

Proč zrovna Syrah?

Syrah si vyberte pokud máte chuť na kořenité, hutné víno. Ten náš má až syrupovou konzistenci a krásně voní a chutná po malinách, černém rybízu a vanilce. Ideální k omáčkovým jídlům jako je guláš, nebo tagine.

Kdo a kde víno vyrobil?

Oblast Languedoc ohraničuje středozemní moře, hranice Španělska a řeka Rhona. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších vinařských oblastí Francie, jelikož však 70 % produkce vína z této oblasti zůstává ve Francii, nebývá k dostání na našich trzích. Což je velká škoda. Vinařství Les Jamelles nás oslovilo svým nadšením pro výrobu příjemného, krásně pitelného vína. Catherine a Laurent (majitelé vinařství) procestovali celý Languedoc, než našli to správné místo, které vyhovovalo Jejich náročným požadavkům. Jejich víno je velmi dobře hodnoceno i přijímáno od první stočené lahve.

250,00 Kč