Ryzlink vlašský, 2019, pozdní sběr, Filip Mlýnek, FiFi Wajn

If you crave a full-bodied, heavy white wine, we recommend this Riesling. It has a lovely fl oral aroma and nutty fl avor, and you will be surprised by its playfully balanced sweet and acidic tones.

The history of Mlýnek Winery begins with Filip Mlýnek's great-grandfather, who began to grow wine in Dolní Dunajovice and passion for wine hasn't left the family for a moment. Filip Mlýnek is a young, enthusiastic winemaker with rich experience and courage to experiment. Wines from Mlýnek Winery are really unmissable.

Proč zrovna Ryzlink Vlašský?

Pokud máte chuť na robustnější bílé víno, doporučujeme Ryzlink. Nenechte se zmást jeho květinovou vůní a užijte si jeho až oříškovou chuť. Víno Vás překvapí svou hravostí mezi sladkými a kyselejšími tóny. Přitom si uchovává harmonii a kvalitu jako u všech ostatních vín z vinařského dvůru u Mlýnků.

Odkud víno pochází?

Historie Vinařského dvora U Mlýnků začíná u pradědy Filipa Mlýnka, Matěje Svobody, který začíná v Dolních Dunajovicích pěstovat Ryzlink Vlašský a Veltínské zelené. Pak jsou mu v Rámci znárodňování vinice odebrány. Láska k vínu však rodina neopouští ani na chvilku. O témeř celou dekádu tu máme Filipa Mlýnka, mladého, nadšeného vinaře s rodinou tradicí, bohatou zkušeností a odvahou experimentovat. Vína od Mlýnků jsou neocenitelná a jelikož jsou vyráběna v menších nákladech, jsou také velmi rychle pryč.

297,00 Kč