Pinot Noir, 2016, pozdní sběr Palaviense, Purmice, Vinselekt – Michlovský

We were looking for this Pinot for a long time and we are glad we found it. It's a seductively fruity red wine, halfway between light and heavy. This Pinot Noir dazzled us with the taste of chocolate and gingerbread, accompanied by a lovely bouquet of forest fruit and dried figs.

In Pálava hills, on limestone bedrock, there are 125 hectares of Vinselekt Michlovský vineyard. Professionally supervised by wine guru Dr.Ing Miloš Michlovský and produced using traditional methods, truly great wines are made there, many of which were awarded both in Czechia and abroad.Proč právě Pinot Noir?

Tento Pinot jsme dlouho hledali a jsme rádi, že jsme ho našli. Svůdné ovocné červené víno. Víno někde na půl cesty mezi lehkým a těžkým. Jako všechna naše ostatní vína, je i tato Rulanda suchá, tahle nás však oslnila svou chutí p perníku a čokolády doplněnou o krásný buket lesního ovoce a sušených fíků. Víno se krásně pije jako aperitiv, či jako víno k příjemné konverzaci u dobrého sýru.

Z jakého vinařství víno pochází?

Na pálavských vrších, na vápencovém podloží se rozkládá 125 hektarů vinařství Vinselekt Michlovský. Místní klima, odborný dohled vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc a tradiční způsoby zpracování dávají vzniknout vskutku krásným vínům, z nichž mnoho z nich sbírá přední ocenění doma i v zahraničí.

297,00 Kč