Le Petit Cabriéres Rouge, 2018, Vin de Pays D´OC, Château Cabriéres, Côtes-du-Rhône

We chose this red wine for its freshness and powerful cherry fl avour. Le Petit Cabriéres is a playful red wine. After your fi rst sip the aftertaste leaves you to experience delicate tannins and mild mint tones. An ideal companion for an everyday dinner or barbecue with a group of good friends.

The Château Cabriéres winery is located around a large castle from the 14th century. The winery itself has a very specific soil composition, which is covered with large pieces of quartz. This "stony blanket" prevents the soil from cooling down quickly and gives the wine a rich, flinty minerality.


Proč zrovna Le Petit Cabriéres?

Toto červené jsme vybrali pro jeho svěžest a přímočarou třešňovou chuť. Při polknutí se projeví příjemně sametové třísloviny a lehký tón máty. Le Petit Cabriéres je hravé červené víno. Ideální společník ke každodení večeři, či grilování a skupině přátel.

Odkud víno pochází?

Vinařství Château Cabriéres se rozkládá kolem velkého hradu, který byl postaven už ve 14. století. Rodina Arnaud, která vinohrad vlastní, je  spojovaná z Châteauneuf-du-Pape a vínem z jížní části údolí Rhóny. Vinařství samo má velmi specifickou půdu, kterou pokrývají velké kusy křemene. Tato ,,kamenitá peřina" zabraňuje rychlému vychládání půdy a dává vínu specifický charakter.

250,00 Kč