Blandine Le Blanc 2019, IGP Cote Gascogne

We love dry white wines and Le Blandine has all we wish for. Its floral aroma and a citric taste is perfect for an evening glass or for pairing with an Italian dinner. Le Blandine is an ideal companion. She is well balanced to accompany you in every situation and also fresh and appetizing to never gets old.

Château du Cèdre

Pascal a Jean-Marc Verhaeghe are brothers and exceptional winemakers from the Gascogne region. Their philosophy of wine-making is simple but effective. They let the wine grow freely and then put their back into the process of wine-making. No chemicals, hand-picked wine, sustainable practices and patience ensure that every wine from Chateau du Cèdre is beautiful.


Proč zrovna Blandine Le Blanc?

V Blandine se skrývá příjemná ovocná, květinová vůně. Na jazyku má víno krásný suchý, citrusový projev vyvážený přímočarou kyselinkou. Precizní kombinace odrůd Colombard 60% a Ugni Blanc 40% se pod rukama bratrů Verhaeghe proměnila v delikátní víno s autentickým projevem jihozápadní Francie. Víno se výtečně páruje s mořskými plody, či italskou kuchyní. Nám se dokonale osvědčilo jako víno na "večerní skleničku ". Krásný suchý projev a svěžest vína vždy potěší a vyvážená chuť nikdy neomrzí.

Château du Cèdre

Těžko najdete pracovitější a nadšenější vinaře než bratry Pascal a Jean-Marc Verhaeghe z gaskoňského vinařství Château du Cèdre. S filozofií co nejméně zasáhnout do růstu vinné révy a pak odvést tvrdou práci při výrobě samotných vín tu z téměř dokonalých hroznů vyrábějí skutečně krásná vína. Ideální vápencové a křemičité podloží, zásady udržitelnosti, žádná chemie, trpělivost při každém kroku zpracování a mnohaleté zkušenosti řadí Château du Cèdre mezi jedno z nejlépe hodnocených vinařství.

250,00 Kč