Côtes du Rhône, 2017, Appelation D´OC, "St. Esprit", Delas Freres

When you have a bottle from Côtes-du-Rhône, you can be assured that it is a great wine. No wonder, the Rhône valley is one of the oldest winemaking regions in the world. In this case, you have it's most fragrant Syrah. This wine has a graceful plum fl avor and sophisticated licorice aroma. It pairs well with Provence's cuisine, however, it can be relished on its own as well.

Delas Frères winery celebrated their 180th anniversary in 2015. Their wines are certainly one of the best in the Rhône valley and we're really glad we can off er you one of their bottles.Proč zrovna Côtes-du-Rhône?

Pokud uvidíte na lahvi napsáno Côtes-du-Rhône, máte celkem slušnou šanci, že máte v ruce dobré víno. Aby ne, neboť údolí Rhóny je jednou z nejstarších vinařských oblastí na naší planetě. V tomto případě najdete v lahvi hlavně voňavou odrůdu Syrah. Nás víno oslovilo svou specifickou švestkovou chutí a příjemnou vůní lékořice.  Víno jde krásně dohromady s kuchyní z Provance, jako zapečené brambory, plněná rajčata či grilované maso, lehce se však pije i samotné.

Z jakého vinařství víno pochází?

Vinařství Delas Frères oslavilo v roce 2015 svoje 180. výročí. Za těchto 180 let toho rodina Delas dokázala opravdu hodně. Od rozšíření vinohradů, přes postupné vylepšovaní všeho, co dělá dobré víno po kultivaci půdy a výrobu. Dnes vína z Delas Frères dosahují i na ty nevyšší apelace a Jejich víno je jednou z jistot mezi vinicemi z údolí Rhóny.297,00 Kč