Cabernet Sauvignon, 2018, pozdní sběr, Jižní svahy, Moravíno Valtice

If you've ever heard that Czech and Moravian red wine can't compete with the quality of its white, let our Cabernet Sauvignon convince you of the opposite. This ruby-colored wine smells of ripe forest fruit spiced with tones of gingerbread and chocolate. It pairs wonderfully with beef steaks or venison.

Moravíno vineyards are located in a biosphere reserve in Valtice-Dolní Morava. The owners emphasize sustainable wine production in close cooperation with nature. The wines are matured in oak barrels and you can clearly tell that it was made with great care.
Proč právě Cabernet Sauvignon?

Pokud jste někde slyšeli, že je české a moravské červené víno pozadu za kvalitou bílého, nechte náš Cabernet Sauvignon, aby vás přesvědčil o opaku.  Toto rubínové vonící po zralém lesním ovoci s plnou, těžkou chutí červeného, okořeněným tóny perníku a čokolády. Víno se výborně hodí k hovězím steakům nebo zvěřině.


Z jakého vinařství víno pochází?

Vinice Moravína se nacházejí v biosférické rezervaci ve Valticích - Dolní Morava.  Na 27 ha vlastních vinic, tu dávají velký důraz na udržitelnost procesu výroby vína v co největší spolupráci s přírodou. Víno tu zraje v dubových sudech a je na něm poznat, že je děláno s velikou péčí.

250,00 Kč