Château la Graviere, 2019, Appelation D´OC, Château la Graviere, Bordeaux

Many of us associate the Bordeaux region with red wine. No wonder, over the last eighty years, white Bordeaux production has dropped from 50 % to 10 %. However, the famous spicy and earthy tones are easily distinguished in both white and red Bordeaux varieties. In this bottle, it is mainly Sauvignon Blanc. Truly dry, this aromatic Bordeaux has a long aftertaste which tempts you to take another sip.

When Pere Verge family began producing wine in 1985, the winery had only 2 hectares. The grapevines here are up to 50 years old which gives their wines a very distinctive minerality.


Proč zrovna Bordeaux?

Oblast Bordeaux si většina z Nás spojuje s červeným vínem. Není divu, za poslednch osmdesát let se produkce bílého Bordeaux snížila z 50% na 10%.  Kořenité, a zemité prvky vín z Bordeaux se však krásně promítnou i do bílých odrůd,  v případě této lahve jde hlavně o Sauvignon blanc. Výrazně suché, aromatické Bordeaux zůstává na patře i dlouho po polknutí a láká k dalšímu doušku.

Odkud víno pochází?

Když rodina Pere Verge v roce 1985 začala vyrábět víno, měl vinařství pouze 2 hektary. Viná réva je zde někdy až 50 let stará a dává vínu velmi osobitou mineralitu. Dnes už se vynařství rozrostlo, ale stále zůstalo v rodině. A stále vyrábí výborné Bordeaux.297,00 Kč