Jaké víno je ideální k masu, rybám nebo těstovinám?

27.09.2022

Vybrat to správné víno k masitým pokrmům nebo těstovinám není zrovna ten nejlehčí úkol. Platí sice staré známe pravidlo, že červené víno se ideálně hodí k tmavému masu a bílé víno pak k bílému masu, ale velmi záleží i na výběru konkrétního vína i vinařství, které za ním stojí.

U nás ve Wineabouts se zaměřujeme na česká i zahraniční vína, která nejsou českému zákazníkovi běžně dostupná. Každé víno, které na našem e-shopu najdete, má svůj působivý příběh i význam a každé se hodí také i k jiné příležitosti.

K hovězímu masu v grilované podobě se z nabídky společnosti Wineabouts nejvíce hodí Celeste Roble. Jde o krásné, nekomplikované, ale zároveň silně návykové červené víno ze španělské oblasti Ribera del Duero. Ve vůni je cítit zralé červené bobulové ovoce, tabák a trocha vanilky. V chuti je pak toto víno vyvážené, s hebkými tříslovinami.

K červenému masu s nějakou působivou krémovou omáčkou je pak možné doporučit víno Edulis Crianza. Je příznačné pro své intenzivní tóny zralých třešní a nádechy dubového sudu. Chuť je vyvážená s nádechem hořké čokolády a červeného bobulového ovoce.

Skvělou volbu pro těstoviny nebo k tučnějším rybám je pak naše bílé víno Matarile. Pochází ze španělské oblasti D.O. Somontano a jde o víno ovocné, které připomíná sušený ananas. Je lehce minerální a kořenité.