Café Sladkovský

18.10.2022

V minulých týdnech jsme jako WineAbouts navázali spolupráci hned s několika restauračními podniky, které od nás víno pravidelně odebírají. Řadí se k nim třeba i Café Sladkovský, které své služby nabízí v pražských Vršovicích. Orientují se tam třeba na burgery nebo na středomořskou kuchyni.

Café Sladkovský je oblíbenou restaurační volbou nejen pro všechny Vršovičáky. I my tam osobně často velmi rádi chodíme. Jsme nadšení z vynikajícího jídla, decentní hudby i ze skvělé obsluhy. Ta atmosféra je tam prostě nepopsatelná a podle řady místních jde prostě o jeden z nejlepších podniků v širokém okolí.

O tom svědčí i velmi pěkné hodnocení na nejrůznějších hodnotících serverech, které Café Sladkovský přisuzují pěkné známky. Narazit tam tedy můžete i na naše oblíbená vína, které provozovatelé svým hostům nabízejí.

Zrovna před pár dny si od nás Café Sladkovský objednal hned několik vín Celeste Roble, a tedy návykové červené víno ze španělské oblasti Ribera del Duero. V jeho vůni je cítit zralé červené bobulové ovoce, tabák a trocha vanilky. V chuti je vyvážené, s hebkými tříslovinami. Toto víno skvěle doplní grilované hovězí i vepřové maso.

Provozovatelé podniku Café Sladkovský ale od nás velmi často také objednávají víno Heredad X, které je jedním z nejznámějších červených vín v aragonské oblasti Cariñena. Jeho třešňová a rubínová barva zvou k ochutnání tohoto mladého vína. Vůně je expresivní s ovocnými tóny krásně spojené s tóny balsamika. Na patře je vyvážené a šťavnaté hedvábné a přitažlivé, a tedy přesně takové, jak se na červené víno sluší a patří.